Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej

Ratownicy OSP z uprawnieniami dowódców

14 grudnia 2020

W sobotę 12 grudnia br. komisja powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziła cykl egzaminów dla słuchaczy szkoleń kierujących działaniami ratowniczymi (dowódców OSP).

Ze względów epidemicznych proces szkolenia oparty był o rozwiązania elektroniczne – zakwalifikowani wcześniej słuchacze uczestniczyli przez 3 kolejne dni, pomiędzy 4-6 grudnia, w dedykowanych zajęciach prowadzonych on line na platformie szkoleniowej udostępnionej przez KW PSP w Krakowie.

Egzamin, który zaliczyło łącznie 77 członków jednostek OSP z terenu powiatu limanowskiego, przeprowadzono w ścisłym reżimie sanitarnym (podział na grupy, osłona ust i nosa w pomieszczeniach, pomiar temperatury uczestników, dezynfekcja dłoni) w budynku strażnicy OSP w Łososinie Górnej, która dysponuje pomieszczeniem o powierzchni umożliwiającej zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy słuchaczami.

Równocześnie w ostatni weekend, także na poligonie należącym do jednostki OSP w Łososinie Górnej, instruktorzy PSP przeprowadzili ostatnie zajęcia dla zawieszonej wcześniej  drugiej, tegorocznej edycji szkolenia podstawowego – przed uczestnikami kursu zostało już tylko zaliczenie ćwiczenia w komorze dymowej Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Krakowie oraz egzamin potwierdzający uprawnienia do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych. Obydwa te elementy planowane są na styczeń 2021 roku.

 Wydział ds. operacyjno-szkoleniowych KP PSP w Limanowej po raz kolejny serdecznie dziękuje druhom jednostki w Łososinie Górnej za bardzo dobrą współpracę.

Autor: PR KPPSP Limanowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie